Ketabkhani Site
فاطمه ی خدا

میانگین امتیاز

نسخه الکترونیکی کتاب موجود نیست.


شرکت در مسابقه در حال برگزاری این کتاب
نویسنده : زهره کمالی نژاد

مترجم :

ناشر : کتاب یوسف

قیمت : 30000 ریال

نوع : مذهبی

موضوع : فاطمیه

سطح : عمومی

تعداد صفحات : 111

سال انتشار : 1387

 

پیامبر گرامی اسلام در آخرین لحظه های عمر شریف خویش چنین فرمودند: "من در میان شما دو چیز گرانبها به امانت می گذارم؛ کتاب خدا و اهل بیتم را. آگاه باشید و بدانید که این دو هرگز از یکدیگر جدا نخواهند شد تا در روز قیامت در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند."

این کلام گوهربار پیامبر ما را به سوی اهل بیت رهنمون می شود؛ کسانی که همیشه با قرآن بوده اند و هیچ گاه از آن جدا نشده اند. کوثر سرچشمه ای پیوسته جوشان است که خیر و برکت دائمی از آن صادر می شود، تا آنان که شایسته اند از آن بهره مند شوند. بانوی بزرگوار اسلام حضرت فاطمه زهرا، کوثر اهل بیت به عنوان نخستین برکت و سرچشمه خیر کثیر بوستان امامت هستند و امامان معصوم از وجود صدیقه طاهره به وجود آمده اند. بنابراین، در این کتاب به برخی از ابعاد وجودی آن حضرت و خیرات و برکات ایشان در 18 بخش به طور مختصر پرداخته شده است، چرا که سخن درباره آن وجود مطهر تنها در توان خدا، رسول خدا و اهل بیت است.  

 

 

در محبت  فاطمه نیز خیرات وبرکات ویژه ای نهفته است که مهم ترین آنها همراهی با پیامبر در بهشت و بهره مندی از رحمت الهی است. روایات بسیاری گویای این مطلب است، سلمان محمدی می گوید که روزی رسول خدا صلی الله علیه وآله به من این گونه فرمودند :

«ای سلمان! هرکس دخترم فاطمه را دوست داشته باشد، در بهشت همراه من خواهد بود و هر کس با او دشمنی کند، جایگاهش دوزخ است. ای سلمان! محبت فاطمه در صد جایگاه سود خواهد داشت. آسان ترین این مواقع عبارت اند از: هنگام مردن، درقبر، محشر، میزان، صراط و هنگام حسابرسی بندگان»


برای ثبت نظرات خود در مورد این کتاب ابتدا باید از لینک ورود به سایت وارد شوید.


جدیدترین نظرات در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کتاب:(توضیحات بیشتر...)


برای ثبت ارزیابی خود در مورد این کتاب ابتدا باید از لینک ورود به سایت وارد شوید.

ورود به سایت
رمز عبور را فراموش کرده ام؟
نام کاربری و رمز عبور را فراموش کرده ام؟
ثبت نام نکرده ام؟ ثبت نام!

معرفی کتاب
کانال کتابخوانی در آپارات

کانال من بچه شیعه هستم در آپارات