Ketabkhani Site

سوالات متداول
1. چگونه می توانم عضو شوم؟

اگر دوست دارید عضو خانواده ی بزرگ سایت کتاب خوانی باشید کافیست اطلاعات خواسته شده را در فرم ثبت نام وارد کرده و کلید ثبت را بزنید. لطفا توجه کنید:

1. مطمئن شوید که کد ملی خود را صحیح وارد کرده اید.

2. کد پستی و آدرس خود را بادقت بنویسید تا وقتی برنده شدید جایزه شما در دست همسایه های عزیزتان سرگردان نشود!

3. با هر نام کاربری، کد ملی و یا آدرس پست الکترونیکی فقط و فقط یک بار می توانید عضو سایت شوید و اگر نام کاربری، کد ملی یا ایمیل شما تکراری باشد ثبت نام شما امکان پذیر نیست.

2. نام کاربری و رمز عبور را فراموش کرده ام؟

در صورتی که شما نام کاربری خود را بخاطر دارید و فقط رمز عبور را فراموش کرده اید، می توانید بر روی لینک "رمز عبور را فراموش کرده ام" در گوشه بالای سمت راست صفحه اصلی کلیک نمایید، در صفحه ای که نمایش داده می شود کافیست نام کاربری خود را وارد نمایید و بر روی کلید "دریافت رمز عبور جدید" کلیک کنید. رمز عبور شما بصورت اتوماتیک به ایمیلی که در سایت اعلام کرده اید، ارسال خواهد شد.

در صورتی که هم نام کاربری و هم رمزعبور را فراموش کرده اید، اصلا نگران نباشید و برای ثبت نام مجدد تلاش نکنید! چون با هر کد ملی فقط یک بار امکان ثبت نام در سایت کتابخوانی وجود دارد. در چنین مواقعی از منوی بالای صفحات، گزینه "تماس با ما" را انتخاب نموده و در ایمیلی به مدیر سایت کتابخوانی ارسال می کنید، ضمن اعلام اینکه نام کاربری و رمز عبور را فراموش کرده اید، کد ملی خود را نیز جهت احراز هویت در سایت کتابخوانی اعلام نمایید. حداکثر تا 24 ساعت بعد مدیر سایت به درخواست شما از طریق ایمیل پاسخ خواهد داد.

3. چگونه می توانم در مسابقه شرکت کنم؟

برای شرکت در مسابقات بزرگ کتابخوانی قدم اول، ثبت نام در خانواده ی بزرگ سایت کتاب خوانی است. سپس از دو روش می توانید از طریق سایت کتابخوانی به سوالات پاسخ بدهید:

روش اول: کتاب مورد نظر خود را از بین کتابهای مسابقه که در صفحه ی اصلی مشخص شده اند، انتخاب کنید، در این صورت وارد صفحه مشخصات کتاب خواهید شد. در این صفحه با کلیک روی "دریافت نسخه الکترونیکی کتاب (دانلود)" نسخه الکترونیکی آن را دریافت نموده و مطالعه بفرمایید. می توانید فایل سوالات هر کتاب را از بخش "سوالات کتاب" بردارید و درحالی که کتاب مورد علاقه خود را با دقت مطالعه می کنید، پاسخ صحیح سوالات مسابقه را نیز پیدا نمایید. و در پایان در بخش "مسابقات درحال برگزاری این کتاب" پاسخ های خود را علامت بزنید. با فشار دادن کلید "ثبت پاسخ ها" می توانید تعداد پاسخ های درست و نادرست خود را مشاهده نموده و در صورت تمایل پاسخ های نادرست را اصلاح نمایید.

روش دوم: از منوی بالای صفحه گزینه مسابقات را انتخاب کرده و از منوی باز شده بر روی "مسابقات در حال برگزاری" کلیک کنید، در صفحه مسابقات در حال برگزاری شما می توانید شرایط مسابقه، کتابهای مسابقه و سوالهای مسابقه را مشاهده نمایید؛ به این ترتیب که:

** شرایط مسابقه شامل تاریخ شروع و پایان مسابقه ، تاریخ ارسال کتاب، تاریخ قرعه کشی و اعلام برندگان و جوایز مسابقات می باشد.

** کتابهای مسابقه شامل لینک مستقیم مجموعه کتابهای مسابقه است که با کلیک بر روی هر یک از آنها، وارد صفحه معرفی آن کتاب خواهید شد. شما در صفحه معرفی کتاب، ضمن دسترسی به مشخصات کتاب می توانید خلاصه ای از کتاب و صفحه ای از متن اصلی کتاب را تحت عنوان برگی از کتاب مشاهده بفرمایید و از این طریق با فضای محتوایی کتاب آشنا شوید. همچنین در این بخش شما می توانید، نسخه الکترونیکی کتاب را در صورتی که توسط ناشر در اختیار سایت قرار گرفته باشد، جهت مطالعه و شرکت در مسابقه دانلود کنید. (توجه داشته باشید، نسخه الکترونیکی کتاب ها با رضایت ناشر و نویسنده برای مطالعه شخصی کاربران در سایت کتابخوانی ارائه می شود و استفاده تجاری از آنها مجاز نیست.)

** سوالهای مسابقه شامل لینک مستقیم مجموعه سوالات کتابهای مسابقه است که با کلیک بر روی هر لینک وارد صفحه سوالات خواهید شد و در این صفحه می توانید به سوالات پاسخ دهید و بر روی کلید ثبت کلیک کنید. در صورتی که پاسخ های شما ثبت شده باشد، تعداد پاسخ های درست به شما نشان داده خواهد شد. سایت کتابخوانی این امکان را به شما می دهد که در صورت تمایل پاسخ های نادرست خود را اصلاح نمایید.

توجه کنید: تا زمانی که ثبت نام کامل نشده و شما با نام کاربری خود وارد سایت نشوید قادر به ثبت پاسخ ها نخواهید بود.

4. نحوه امتیازدهی به مسابقات چگونه است؟

امتیاز شما در هر مسابقه:

1. امتیاز شرکت در مسابقه: 5 امتیاز
2. امتیاز پاسخ صحیح به سوالات هر کتاب: 3 امتیاز

مثال: چنانچه یک مسابقه 5 کتاب داشته باشد؛ همین که شما در مسابقه شرکت نمایید، 5 امتیاز برای شرکت در مسابقه دارید و اگر بر فرض به سوالات 4 کتاب پاسخ صحیح بدهید، به ازای هر کتاب 3 امتیاز می گیرید یعنی 12 امتیاز کسب خواهید کرد و در مجموع 17 امتیاز جمع کرده اید.

امتیاز ویژه برای کاربران ویژه:

سایت کتابخوانی امتیاز ویژه ای را برای کاربرانی که پاسخ صحیح به سوالات همه کتابهای یک مسابقه بدهند، درنظر گرفته است:

یعنی به تعداد کتابهای آن مسابقه به امتیاز شما اضافه می گردد.

مثال: اگر مسابقه ای شامل 5 عنوان کتاب باشد و شما به سوالات همه این کتابها پاسخ صحیح بدهید، 5 امتیاز به امتیاز مسابقه ای که در آن شرکت کرده اید اضافه می شود.

روش محاسبه امتیاز کل شما در سایت:

5. امتیازات هر کاربر چه تاثیری در قرعه کشی جوایز و برنده شدن دارد؟

سایت کتابخوانی در اولین مرحله جهت قدردانی از همراهان قدیمی و مشارکت کنندگان ویژه سایت، در هر مسابقه یک جایزه ویژه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس برای کاربرانی که بیش از 500 امتیاز کسب کرده اند، درنظر گرفته و بین این افراد قرعه کشی خواهد کرد. البته این شروع کار است و منتظر خبرهای خوش بعدی ما نیز باشید و هرچه می توانید امتیاز جمع کنید.

نکته: امتیاز ۵۰۰ با توجه به تغییر امتیازات کل سایت قابل تغییر است.

6. کتاب ها را از کجا دانلود کنم؟

شما از طریق منوی بالای صفحه و انتخاب گزینه "کتابخانه" و همچنین از طریق لینک کتاب های مسابقه و یا معرفی کتاب می توانید، کتاب موردنظر خود را انتخاب و وارد صفحه معرفی آن کتاب شوید. شما در این صفحه می توانید، نسخه الکترونیکی کتاب را در صورتی که توسط ناشر در اختیار سایت قرار گرفته باشد، جهت مطالعه و شرکت در مسابقه آن دانلود کنید.

توجه داشته باشید، نسخه الکترونیکی کتاب ها با رضایت ناشر و نویسنده فقط برای مطالعه شخصی کاربران در سایت کتابخوانی ارائه می شود و استفاده تجاری از آنها مجاز نیست.

7. چرا بعضی از کتاب ها قابل دانلود نیست؟

قرار دادن نسخه الکترونیک کتاب در سایت نیاز به اجازه ناشر و یا نویسنده دارد. ما تمام تلاش خود را برای جلب همکاری ناشران و نویسندگان در این زمینه به کار می گیریم. اگر نسخه الکترونیک برخی کتابها در حال حاضر در سایت موجود نیست یعنی توسط ناشران و نویسندگان آنها در اختیار سایت قرار نگرفته است و به هین دلیل امکان دانلود آنها وجود ندارد.

8. کتاب ها را از کجا تهیه کنم؟

کتاب های مسابقه از طریق انتشارات، به راحتی در دسترس هستند. با مراجعه به صفحه ناشران مشخصات انتشارات مربوط به کتاب مورد علاقه خود را پیدا کرده و برای تهیه کتاب اقدام نمایید. اگر ساکن تهران هستید، برای خرید کتاب می توانید به مراکز توزیع کتاب مورد نظرتان نیز مراجعه کنید. این مراکز توزیع در صفحه مشخصات هر کتاب ثبت شده اند.

در صورتی که قصد برگزاری مسابقه را دارید و می خواهید کتاب مورد نظر را به تعداد زیاد در اختیار داشته باشید با ما تماس بگیرید.

9. چه کسانی در مسابقه ها برنده هستند؟

از آنجا که هدف ما و شما از شرکت در مسابقات کتابخوانی این سایت، آشنایی بیشتر با خاندان پیامبر خداست باید با افتخار بگوییم که همه کسانی که این کتاب ها را می خوانند برنده هستند حتی اگر در مسابقه شرکت نکنند ویا در قرعه کشی ما جایزه ای به آنها تعلق نگیرد؛ چراکه حداقل یک گام در مسیر آشنایی با بهترین های عالم پیش رفته اند.

کاربران عزیزی که به همه سوالات پاسخ صحیح بدهند علاوه بر اینکه در قرعه کشی مسابقه شرکت داده می شوند، می توانند یکی از کتاب های مسابقه بعدی را انتخاب کرده و بدون پرداخت هزینه ی کتاب و پست سفارشی، در هر کجای ایران که باشند کتاب خود را دریافت کنند و چنانچه کتابی را انتخاب نکرده باشند کتاب انتخابی ما به دستشان خواهد رسید.

اگر شما وخانواده تان همگی در مسابقه شرکت می کنید باید بدانید که در حال حاضر ما برای هر نشانی (بر اساس کد پستی) فقط یک جلد کتاب می فرستیم در واقع با توجه به محدودیت امکاناتمان راه بهتری پیدا نکرده ایم که بتوانیم کتاب را به دست بیشترین تعداد علاقمندان برسانیم. از اینکه همه با هم از یک جلد کتاب استفاده می کنید از شما ممنونیم!

از طرف دیگر از همه شما دوستان می خواهیم که کتابتان را که یک کتاب جهانگرد است، در اختیار دیگران بگذارید تا آنها نیز بتوانند در مسابقه شرکت کنند.

10. قرعه کشی مسابقات چگونه انجام می شود؟

جوایز هر مسابقه بین خوانندگان همه کتابهای آن مسابقه تقسیم می شود ولی قرعه کشی برای هر کتاب بصورت جداگانه و به صورت نرم افزاری انجام می شود. به این ترتیب برای مثال اگر فردی به سوالات 5 کتاب پاسخ صحیح بدهد، 5 بار در قرعه کشی شرکت داده می شود و از این طریق شانس برنده شدن او افزایش می یابد.

11. چه کسانی در قرعه کشی شرکت داده می شوند؟

کلیه کسانی که به سوالات پاسخ صحیح بدهند در قرعه کشی شرکت داده می شوند.

12. جوایز مسابقات چیست؟

ما خیلی خوب می دانیم که شما چقدر دوست دارید برنده شوید و جایزه بگیرید! به همین دلیل تلاش می کنیم تا جوایز متنوعی برایتان فراهم کنیم.

با در نظر گرفتن این اصل مهم که تنها با خواندن کتاب ها و بدون توجه به نتایج قرعه کشی، همه شرکت کنندگان مسابقات، برنده هستند می توانیم بگوییم که اولین جایزه هر یک از شرکت کنندگان این است که یک کتاب جدید خوانده و با فرزندان پیامبر خدا کمی آشناتر می شود! البته سایت کتابخوانی هم کاربرانش را در مسیر دستیابی به هدف مشترکمان همراهی می کند و در صورتی که به همه سوالات پاسخ صحیح بدهند، یکی از کتاب های مسابقه بعدی را به ایشان هدیه خواهد داد.

از میان برندگان هر مسابقه 3 دوست عزیز کمک هزینه سفر به کربلا دریافت می کنند و 5 دوست دیگر ما راهی مشهدالرضا می شوند. خدا کند یادشان نرود سلام ما را هم به ارباب برسانند!

تعداد این جوایز ثابت نیست و امکان تغییر هم دارد، بنابراین برای هر مسابقه تعداد دقیق جوایز را از شرایط همان مسابقه مشاهده کنید.

50 همراه عزیز ما نیز برنده بسته فرهنگی می شوند که با پست سفارشی به نشانی آنها ارسال خواهد شد. بسته های فرهنگی، مجموعه ای از لوح های فشرده با موضوعات مذهبی و متناسب با سنین مختلف است.

اگر قبلا یکی از این بسته ها را دریافت کرده باشید احتمالا دوست دارید بدانید که چرا برایتان چنین هدیه ای فرستاده ایم؟! بله، ما هم می دانیم که شما کودک نیستید و شاید هیچ فرزندی هم نداشته باشید یا اینکه استفاده از مطالب سنگین بعضی لوح های فشرده برایتان ممکن نیست اما این را هم می دانیم که در اطراف شما و در میان دوستان و نزدیکانتان حتما کسانی هستند که دلتان می خواهد به آنها یک هدیه عالی بدهید و با رساندن کلام اهل بیت پیامبر به ایشان، خوشحالشان کنید تا به برکت این کار ارزشمند، زندگی شما و عزیزانتان نورانی تر شود.

13. برای دریافت جایزه چه کاری باید انجام دهم؟

اگر برنده یکی از جوایز ویژه (کمک هزینه کربلا و مشهد) هستید جهت دریافت جایزه خود منتظر تماس تلفنی ما باشید. و اگر هم برنده جایزه فرهنگی شده اید چشمتان به در باشد که یکی از همین روزها پستچی برایتان یک بسته سفارشی می آورد!

لطفا بلافاصله بعد از دریافت بسته فرهنگیتان به صفحه اصلی سایت سری بزنید و به لینک "مشخصات من" وارد شده و ما را ازاینکه بسته فرهنگی به دستتان رسیده مطمئن کنید.

14. چرا جوایز دیر ارسال می شود؟

جوایز هر مسابقه زمانی فرستاده می شوند که آن مسابقه به پایان رسیده و مسابقه بعدی شروع شده باشد چون در غیر این صورت کتابی که قرار است به دست شما برسد هنوز آماده نشده است. با توجه به اینکه زمان هر مسابقه معمولا حدود 2 ماه است ممکن است بین شرکت کردن در مسابقه و قرعه کشی و ارسال جوایز فاصله زیادی ایجاد شود.

15. آیا به ازای پاسخگویی به سوالات هر کتاب یک کتاب از مسابقه بعدی برای برنده ارسال می شود؟

پاسخ به سوالات چندین کتاب در یک مسابقه شانس برنده شدن شما را در قرعه کشی به همان تعداد چند برابر می کند ، چون قرعه کشی هر کتاب جداگانه انجام می شود. به این ترتیب اگر شما به سوالات 5 کتاب پاسخ صحیح بدهید، 5 بار در قرعه کشی شرکت داده خواهید شد. ولی حتی اگر به سوالات 5 کتاب پاسخ صحیح بدهید فقط یک کتاب برای شما ارسال خواهد شد.

16. چرا کتاب مسابقه بعدی به دست ما نرسیده است؟

برای اطمینان از اینکه کتاب برای شما ارسال شده است، به دنبال مشخصات خود در لیست ارسال سایت کتابخوانی بگردید و اگر خدای نکرده اسم شما از قلم افتاده بود با ما تماس بگیرید.

بد نیست بدانید کتابهای مسابقه از طریق پست مطبوعاتی عادی برای شما فرستاده می شوند به همین دلیل امکان پیگیری بسته ها از اداره پست مقدور نیست!

17. چگونه می توانیم همکار شما باشیم؟

به شما تبریک می گوییم که تصمیم گرفته اید دیگران را برای خواندن کتاب های خوب مذهبی پشتیبانی کنید! از اینکه دوست دارید به خانواده کتابخواني کمک کنید خیلی خوشحالیم و از اینکه دلتان می خواهد به ما کمک کنید از شما تشکر می کنیم و همین جا با صدای بلند اعلام می کنیم که به کمک شما شدیدا نیاز داریم!

برای اعلام همکاری با ما و تعیین چگونگی آن به صفحه "همکاری با ما" بروید و فرم همکاری را پر کنید و در انتظار پاسخ ما باشید.ورود به سایت
رمز عبور را فراموش کرده ام؟
نام کاربری و رمز عبور را فراموش کرده ام؟
ثبت نام نکرده ام؟ ثبت نام!

معرفی کتاب
کانال کتابخوانی در آپارات

کانال من بچه شیعه هستم در آپارات