Ketabkhani Site
کوکب هدایت: پرتویی از فضائل امیرالمومنین علی علیه السلام در قرآن و احادیث

میانگین امتیازشرکت در مسابقه در حال برگزاری این کتاب
نویسنده : محمود جوهری

مترجم :

ناشر : مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر

قیمت : 60000 ریال

نوع : مذهبی

موضوع : امام علی علیه السلام

سطح : عمومی

تعداد صفحات : 112

سال انتشار : 1394

این کتاب پرتوئی از فضائل امیرالمومنین علی علیه السلام است که در دو بخش «آیات کریمه قرآن» و «احادیث شریفه نبوی» تنظیم شده است. هر بخش شامل چهارده موضوع است که سعی شده مطالب انتخابی در ضمن حفظ اختصار، دارای اهمیت و کاربری بیشتری باشد.

در این کتاب چون قرار بر این بوده که جایگاه حضرت علی علیه السلام را به تمامی مسلمانان علی الخصوص اهل تسنن معرفی نمایند، همه گزیده ها از منابع مهم و معتبر اهل سنت انتخاب شده است. مسلما اینگونه گزینش به این معنا نیست که شیعیان در این رابطه حدیثی نداشته اند، بلکه برای آنکه راه بر عیب جویی و رد احادیث شیعه توسط دیگر فرق بسته و حجت بر تفرقه افکنان و منکران فضائل حضرتش تمام گردد. 

وقتی رسول خدا صلی الله علیه و آله در جمع مسلمانان حاضر می شدند، همه می خواستند مسائل شخصی خود را با ایشان در میان بگذارند و با آن حضرت گفت و گویی سری داشته باشند.
در این میان، دنیاطلبان و منافقان گوی سبقت را 
از دیگران می ربودند تا از این راه به پیامبر نزدیک شوند و وانمود کنند ما با رسول خدا سر و سری داریم و مورد توجه و عنایت ایشان هستیم و آنگاه در فرصت مقتضی از این نمایش به نفع خویش بهره ببرند.

زیاده روی در پرسش های خصوصی و رازگویی با رسول خدا صلی الله علیه و آله، آن حضرت را آزرده خاطر ساخته بود. به ویژه آن که در این امر، طبقات پایین تر مردم و یا آن ها که از شدت محبت می خواستند رعایت حال آن بزرگوار را کنند و مزاحمتی برای ایشان فراهم نسازند، سهم کمتری داشتند؛ تا آنکه فرمانی از جانب خداوند رسید. فرمانی در نوع خود بی نظیر!
فرمان الهی چنین بود ...

تهیه شده توسط سید صادق کمالی


برای ثبت نظرات خود در مورد این کتاب ابتدا باید از لینک ورود به سایت وارد شوید.


جدیدترین نظرات در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کتاب:(توضیحات بیشتر...)


برای ثبت ارزیابی خود در مورد این کتاب ابتدا باید از لینک ورود به سایت وارد شوید.

ورود به سایت
رمز عبور را فراموش کرده ام؟
نام کاربری و رمز عبور را فراموش کرده ام؟
ثبت نام نکرده ام؟ ثبت نام!

معرفی کتاب
کانال کتابخوانی در آپارات

کانال من بچه شیعه هستم در آپارات